Dlaczego mam problemy z wypróżnianiem mając 25 lat?

Dzień dobry, Od długiego już czasu jestem na diecie, zdrowo się odżywiam, wogole nie jem produktów przetworzonych, produkty które jem głównie to ryż, makarin, płatki owsiane, jaglane, twarog chudy, odżywka białkowa, jajka, pierś z kurczaka, masło orzechowe, różne orzechy, warzywa owoce. posiłki jem regularnie, trenuję 4 razy w tygodniu... A od dłuższego czasu mam problemy z wyproznianien... Czuję się wzdeta, czuje ze zalega mi coś w jelitach i ciężko mi to wydalic, a kal to twarde małe bobki.... Natomiast gdy zjem coś przetworzonego lub np tradycyjny obiad spora porcje a nie odmierzona tak jak w diecie widzę różnice że jest mi łatwiej się wyróżnić... Dlaczego tak się dzieje?

Pani dieta może zawierać zbyt mało tłuszczy, dlatego stolec jest twardy, zbity. Proszę zwiększyć spożycie tłuszczy (niekoniecznie w żywności przetworzonej) i dużo pić. Będzie wtedy łatwiej się wypróżnić.