Problem z wypróżnianiem od ośmiu dni

Witam.Mam duży problem z wydalaniem, teraz mija 8 dzień odkąd nie byłam w wc. Bardzo kiepsko się czuję, jestem ciężka, robi mi się niedobrze, czuję się ogólnie słabo, jak macam się po brzuchu to jest on po lewej stronie twardy. Od 3 tygodni nie jem słodyczy, jem więcej owocow i warzyw. Staram się jeść ciemne pieczywo. Pije zielona herbate. Na czczo pije przegotowaną wodę. Teraz jak od 8 dni się nie wyproznialam wypiłam wczoraj herbatkę przeczyszczające ale nawet ona nie pomogła.

Witam! Zaparcia mogą być powodowane przez wiele czynników, są to między innymi: niska aktywność fizyczna, dieta uboga w płyny i błonnik (znajdujący się w warzywach i produktach pełnoziarnistych tj.ryż brązowy, pieczywo razowe, makaron razowy, płatki owsiane). PRODUKTY ZAPIERAJĄCE, czyli produkty powodujące spadek perystaltyki jelit to:mocna herbata bez cukru, napar z suszonych czarnych jagód, czerwone wytrawne wino, kakao na wodzie (zawiera teobrominę, która mocno zapiera),tarte jabłko, marchew gotowana, czarne porzeczki, gruszki, borówki, banany, dynia (owoce i warzywa bogate w garbniki i pektyny), kisiele, żelatyna, galaretka, suchary. Po więcej porad zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

witam Panią
to fatalna sytuacja dla zdrowia. Oprócz zwiększenia płynów, proszę pilnie zwiększyć ilość dobrych tłuszczy w diecie, np. masło, najlepiej na ciepło, np. zupa jarzynowa z solidną ilością masła: 1 łyżka na 1 talerz. Przyczyną zaparć może też być brak magnezu w organizmie, co dodatkowo zobaczy Pani w postaci haluksów na stopach. Najlepiej zasuplementować biologiczny magnez, ponieważ zadziała bardzo szybko i wchłonie się komórkowo, co zaprocentuje dłużej nić syntetyk z apteki. Może Pani zamówić taki tutaj: http://www.amway.pl/user/arkadia