Dlaczego mam skurcze w obrębie żołądka?

Witam, Kilka dni temu pojawiły się u mnie skurczowe bóle w obrębie żołądka (przy napiętych ścianach żołądka wyczuwalnych pod żebrami), zwłaszcza rano oraz wieczorem, do tego wzdęcia z gazami oraz uczucie ssania w żołądku pomimo zjedzonego posiłku. Od dwóch dni biorę na czczo Polprazol, jednakże dziś pojawił się kolejny objaw: uczucie zalegania czegoś w przełyku. Podobne objawy miałam kilka miesięcy temu - wtedy konieczna była eradykacja Helicobacter. Test na Helicobacter z kału wykonałam dwa dni temu - wynik ujemny. Gastroskopia we wrześniu zeszłego roku nie wykazała żadnych zmian (poza wspomnianą H. pylori). Ponadto biorę leki na niedoczynność tarczycy (efekt uboczny radioterapii jodem, 'piekło tarczycowe' wciąż się utrzymuje), jestem także zarażona krętkiem boreliozy. Będę wdzięczna za Państwa komentarze.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w obecnej sytuacji powinna się Pani skonsultować z lekarzem w celu ustalenia przyczyny objawów. W przypadku nawrotu symptomów sugerujących chorobę wrzodową, możliwe, że konieczna jest ponowna diagnostyka i leczenie, nawet jeśli wynik testu na Helicobacter pylori jest ujemny. Do innych przyczyn bólu żołądka i zaburzeń trawienia mogą się zaliczać: refluks żołądkowo-przełykowy, zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, infekcje wirusowe lub bakteryjne, alergie pokarmowe lub nietolerancja laktozy.

Ze względu na chorobę tarczycy i zakażenie boreliozą, należy również skonsultować się z lekarzem w celu określenia, czy objawy mogą mieć związek z tymi chorobami lub z lekami, które Pani przyjmuje.

Jeżeli Polprazol nie przyniesie poprawy, to powinna Pani rozważyć powtórzenie gastroskopii w niedługim terminie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-wrzodowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.