Dlaczego mam tą wydzielinę w 22 tygodniu ciąży?

Dzień dobry jestem w 22 tygodniu ciąży i zdarza się ze są dni że jestem wilgotna cały czas mam aż wrażenie że mokra ale noszę cały czas wkładkę i nie przemakam był am badana ostatnio badana przez lekarza i mówił że wszystko jest ok ale nie wiem czy mam się martwić czy to normalne. Zaznaczam że jestem w 4 ciąży i nigdy tak nie mialam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wydzielina z pochwy może pojawiać się przez całą ciążę i nie musi oznaczać niczego niepokojącego. Pojawia się ona w wyniku zmian hormonalnych, które zachodzą w organizmie ciężarnej.

Fizjologiczne upławy występujące w ciąży powinny mieć bezbarwne lub mleczne zabarwienie oraz neutralny zapach. Naturalna jest zarówno wodnista wydzielina, jak i ta bardziej gęsta. Jeśli nie towarzyszą jej żadne niepokojące objawy, to prawdopodobnie wszystko jest w porządku, zwłaszcza, że wspomina Pani o wizycie u ginekologa, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.

Gdyby wydzielina nagle zmieniła swój kolor lub zapach proszę udać się ponownie do lekarza. Wszelkie krwawienia, swędzenie lub pieczenie również powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę.

Odpowiedź eksperta na podobne pytanie znajdzie Pani pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadmierna-wydzielina-z-drog-rodnych-w-ciazy.

Więcej informacji o wydzielinie w ciąży można znaleźć w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.