Dlaczego mam takie zaburzenia widzenia mając 22 lata?

Witam. Mam 21lat Mój problem zaczął się w poniedziałek, zauważyłem że dość dziwnie widzę, jakbym był po alkoholu, opóźniona reakcja, często się na coś potrafiłem zagapić bez powodu i po chwili sobie uświadamiałem że patrzę się w jedno miejsce, często podczas patrzenia traciłem ostrość obrazu i musiałem mrugnąć kilka razy i takie uczucie jakbym musiał się wysilać żeby tą ostrość utrzymać, dodam że potem przez ten stan czułem straszny strach, że się znowu powtórzy, dodam że to uczucie kojarzy mi się jak miałem jakaś grypę lub gorączkę i nie wiedziałem co się zbytnio wokół mnie dzieje, i to wszystko pomieszane ze zmęczeniem, potem przez 3 dni był spokój i od piątku zaczęło się na nowo i trwa cały czas w dodatku czuję w brzuchu wewnętrzny stres, Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pan tak uciążliwe dolegliwości związane ze wzrokiem. Problemy z widzeniem mogą mieć różne podłoże, ale na pewno konieczna jest konsultacja ze specjalistą, aby odnaleźć przyczynę takiego stanu i móc wdrożyć odpowiednie leczenie.

Zaburzenia widzenia, które u Pana wystąpiły mogą mieć charakter chwilowy lub długotrwały, a także niekoniecznie wynikać z choroby. Możliwe, że za ten problem odpowiadać może wada wzroku, która uaktywniła się nagle pod wpływem jakiejś infekcji, stanu zapalnego, czy urazu mechanicznego.

Taki nagły brak ostrości w polu widzenia może często występować w wyniku zaburzeń wzroku, a należą do nich: astygmatyzm, krótkowzroczność, czy dalekowzroczność.

Problemy z dokładnym widzeniem oraz ostrością mogą pojawiać się również pod wpływem chorób oczu, takich jak: jaskra i zaćma. Są to schorzenia, które wynikają szerszej diagnostyki i właściwego leczenia, zazwyczaj operacyjnego.

W związku z Pana zaburzeniem widzenia, zalecamy wizytę u lekarza okulisty i neurologa. Specjalista po dokładnym badaniu pomoże odnaleźć źródło takich dolegliwości i zdecyduje o dalszym leczeniu.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-widzenia

https://portal.abczdrowie.pl/przejsciowe-zaburzenia-widzenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.