Dlaczego mam te pryszcze po zabiegu kosmetyczym?

Mam pytanie trochę takie bardziej natury skóry, dokładniej trądzika młodzieńczego. Wczoraj byłem na czyszczeniu manualnym twarzy u kosmetyczki. Jako, że twarz była bardzo zanieczyszczona (różne zaskórniki, trądzik) na początek leczenia trądziku w moim przypadku zaproponowała właśnie czyszczenie manualne. Wszystko po zabiegu było w normie, wiadomo skóra bardzo zaczerwieniona, ale z tego co mi wiadomo jest to normalne po takim zabiegu więc się nie przejmowałem. Natomiast dzisiaj rano po przebudzeniu w niektórych miejscach pojawiły się zwykle pryszcze ropne. Moje pytanie, czy powinienem je czymś wysmarować, czy jest to normalne po takim zabiegu? Czy po prostu zostawić je w spokoju?

Jeżeli zabieg był przeprowadzony nieumiejętnie, mogło wystąpić zapalenie bakteryjne. Najlepiej skonsultować tę kwestię (można online) z dermatologiem w celu omówienia szczegółów.