Dlaczego mam ten ból okolicy ósemki?

Witam Od dwóch dni bardzo boli mnie miejsce troszkę powyżej dolnej ósemki.. Ząb jest całkowicie wyrośniety i nie miałam wcześniej z nim problemów. Gdy otworzyłam buzię bu zobaczyć co jest przyczyną bólu zauważyłam zwisający nad ósemką kawał "mięsa" nie wiem co to jest ale utrudnia mi jedzenie a nawet przełykanie śliny jak i otwieranie buzi jest bolesne. Nie ropieje natomiast miejsce te jest bardzo opuchnięte i wygląda to jak "dzyndzelek" . Co to może być ? Czy to może być nowotwór ? Dodam że jestem w ciąży w 1 trymestrze

To dość częsta dolegliwość związana z dolnymi ósemkami. Domowe sposoby niestety nie pomogą. Najlepiej zgłosić się do chirurga stomatologicznego. Ósemka jest najpewniej do usunięcia. Aby zmniejszyć dolegliwości można zażywać paracetamol i płukać płynem z chlorheksydyną.