Ile może trwać ból po wyrośnięciu ósemki?

Witam, Jakiś czas temu wyszły mi wszystkie ósemki. Od dwóch dni dolna ósemka z lewej strony zaczęła wychodzić już chyba do końca. Przez cały etap wyrzynania się zębów miałam mocny ból. Teraz też jest ból dziąsła i trochę tej kości , nie wiem jak ją nazwać na "zawiasach ". Nie mam żadnego problemu z otwieraniem buzi ani nic. Jedynie ten ból. Jak długo może on trwać ? Dodam, że ósemki rosną prawidłowo , widział je lekarz dentysta. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

W czasie wyrzynania się zębów mądrości bardzo często dochodzi do wytworzenia kieszeni zapalnej i miejscowego stanu zapalnego co daje w rezultacie opisywane przez panią objawy ale przyczyną może być również głęboka próchnica. Bez badania nie można tego ocenić dlatego na pewno wskazane jest aby udać się na konsultację do swojego stomatologa. Lekarz po wywiadzie medycznym, badaniu klinicznym, wykonaniu diagnostyki RTG oceni sytuację i zastosuje odpowiednie leczenie. Do czasu wizyty bolesne miejsce proszę dokładnie oczyszczać np. przy pomocy szczoteczki elektrycznej oraz płukać antybakteryjnym (antyseptycznym) płynem do płukania jamy ustnej.