Ból zębów i wyrzynanie ósemki

Byłam już u kilku dentystów, którzy stwierdzili że 6 i 7 górne bolą mnie z tego że obok wyrzyna się ósemka. co mogę zrobić żeby złagodzić ten ból? mówią że zęby nie są zepsute, jednak czasem ból pulsuje,jak pukam to mnie bolą te zęby i jak zacisne szczęki.nie chcę brać tabletek przeciwbólowych. może jakieś przykładanie czegoś, jakieś ziolka?

Witam serdecznie,
Należy dokładnie zdiagnozować, czy nie jest to ból związany z tymi zębami, czy nie ma konieczności leczenia ich kanałowo. Czasami nawet bez widocznej w ustach próchnicy, ząb może być zainfekowany - czy to przez próchnicę pod wypełnieniem, czy przez stany zapalne poddziasłowe i toczące się w obrębie kości.
Jeśli potwierdzi się, że ból jest spowodowany ósemką, należy ją usunąć, lub jeśli wysunąć ortodontycznie, jeśli to jest możliwe w tej sytuacji. Płukanie czy przykładanie czegoś nic tutaj nie pomoże, ponieważ źródło bólu znajduje się głęboko i prawdopodobnie ma charakter mechaniczny, jeśli przyczyną jest ósemka.

Jest to bardzo prawdopodobne. Kiedy wyrzyna się nam ząb mądrości, często uciska on sąsiadujące zęby i powoduje szereg patologii m.in. stany zapalne, większe ryzyko próchnicy, bóle głowy, wady zgryzu. Po pojawieniu się ósemki, najlepiej ją usunąć. Decyzja ostatecznie należy do Pani oraz stomatologa, który najlepiej oceni warunki zgryzowe, może też zlecić dodatkowe badania diagnostyczne. Na dłuższą metę środki przeciwbólowe mogą nie pomagać i obciążać żołądek, zamiast tego tymczasowo może Pani nacierać bolące miejsca kilkoma kroplami nalewki z mirry, to powinno złagodzić ból.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry