Dlaczego mam ten ból po ekstrakcji ósemki?

Witam, W poniedziałek miałam usuwaną górną ósemkę, rana została zszyta. Przez pierwsze 3 dni nie miałam żadnych problemów, nie brałem żadnych tabletek, stosowałam się do zaleceń lekarza, płukałam mamę ustną płynem eludril. W piątek wieczorem pojawił się ból i podwyższona temperatura. Dzisiaj (5 dnia po zabiegu) mam promieniujący ból w okolicach ucha, temp. 37.4 oraz dziwny posmak w jamie ustnej, jakby wydobywającej się ropy. Mamy weekend więc wszystkie gabinety są zamknięte. Co może być przyczyną bólu i nieprzyjemnego smaku w ustach? Co powinnam zrobić?

W przypadku utrudnionego gojenia, np. powstania tzw.suchego zębodołu, dochodzi do wzrostu temperatury ciała, razem z wystąpieniem bólu. Może to wynikać z wypłukania skrzepu, który w zębodole tworzy się przez kilka pierwszych dni po usunięciu. Obecność bólu i gorączka są wskazaniem do odbycia wizyty kontrolnej u lekarza wykonującego zabieg.