Dlaczego mam to plamienie przed miesiączką?

Witam Od 2 miesięcy, zawsze tydzień przed miesiączka występuje u mnie krwawienie i brudy. Bardzo jest to dla mnie krępujące, kiedy się podcieram papierem widzę że mam krew i ciemne brudy a na podpasce nic. Nie jestem również pewna czy to z odbytu występuje ta krew czy z pochwy. Kiedy u mnie to występuje bardzo ciężko się załatwiam, a kiedy nie występuje to się normalnie załatwiam, codziennie. Bardzo się boję iść do lekarza lub ginekologa. Boje sie również że to może być jakiś nowotwór. Proszę o pomioc
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

Ważne jest czy jest to plamienie czy też krwawienie. Jeśli jest to krwawienie to ten dzień, trzeba uznać za pierwszym dzień miesiączki. Jeśli jest to plamienie to jest to czas przed miesiączką. Brązowe plamienie przed okresem nie musi być powodem do niepokoju - jeśli pojawia się na 1-2 dni przed miesiączką.

Proszę wybrać się na wizytę kontrolną do ginekologa. Aby stwierdzić czemu jest takie krwawienie i problem z oddaniem moczu, w tym konkretnie czasie.Przez internet, na podstawie opinii może wybrać Pani lekarza,do którego poczuje Pani zaufanie.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska