Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam to uczucie przewiania?

Witam. Od około 3 tygodni. Mam wrażenie przewiania prawej strony twarzy. Na początku odczuwałem jakby mrowienie prawej strony twarzy, ustąpiło to po kilku dniach, lecz nadal zostaje powieszony węzeł z prawej strony i prawdopodobnie migdałek, ciężkość szyji z tej strony oraz dziwne uczucie w uchu. Ile może to trwać lub do jakiego lekarza sie zgłosić.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 3 tygodnie temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

do przewiania organizmu dochodzi na skutek nagłych zmian temperatury. Już kilka godzin po tym incydencie mogą pojawić się uciążliwe dolegliwości, takie jak ból w miejscu przewiania lub klasyczne objawy przeziębienia (katar, dreszcze, ból gardła, osłabienie czy bóle głowy).

Najczęściej dochodzi do przewiania głowy, szyi, twarzy, karku czy ucha. W przypadku przewiania twarzy czy ucha może dojść do bólu zębów i dziąseł, a także skurczy mięśni czy nawet paraliżu.

Objawy zazwyczaj ustępują samoistnie po kilku dniach. Jeśli tak się nie zdarzy, problem należy skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, który oceni, czy odczuwane dolegliwości są na pewno wynikiem przewiania. Zachęcam więc do wizyty lekarskiej, ponieważ opisane przez Pana symptomy trwają zdecydowanie za długo.

Więcej informacji na temat przewiania organizmu znajdzie Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przewianie-objawy-i-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy