Dlaczego moja szyja jest spięta?

Witam mam 32lata, kobieta. 2 dni temu rano obudziłam się z mocno spiętą szyją. Gdy się próbowałam "przeciągnąć " poczułam ból z prawej strony szyji i nagle tak jakby rozlała mi się jakaś gorąca, piekąca ciecz w środku. Po tym incydencie czułam ból prawej strony szyji przy skręcie i napięcie w skroni i potylicy (mam nadzieję, ze z nerwów). Po 2 dniach czuje się ciut lepiej. Czy powinnam zgłosić sie do lekarza? Boję się wylewu, udaru.
KOBIETA, 32 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pani opisuje, mogą wskazywać na dolegliwości zdrowotne związane z napięciem mięśniowym lub problemami z kręgosłupem szyjnym. Raczej nie są to typowe symptomy wylewu lub udaru, ponieważ te charakteryzują się nagłym osłabieniem, drętwieniem jednej strony ciała, trudnościami w mówieniu, zaburzeniami widzenia, utratą równowagi czy silnymi bólami głowy.

Jeżeli objawy ustępują to dobry znak, jeśli jednak dalej będzie Pani czuła dyskomfort w okolicy kręgosłupa szyjnego, zalecamy udanie się do fizjoterapeuty, bądź ortopedy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wiemy-na-co-moze-wskazywac-bol-szyi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.