Dlaczego mam uczucie drętwienia zębów?

W piatek upadlam i ukruszylam 1 i 2. Jedna jedynka byla juz leczona kanałowo z wkaldem metalowym i koronka porcelanowa, dentysta zrobil mi przeswietlenie stwierdzil ze korzenie cale, jedynka sie ruszala lekko ale uzupelnil mi ubytki, mowil ze by przez półtora tygodnia nie gryź. Mija 3 dzien od wypadku a czuje jakby moje jedynki byly dretwe, ta zywa jest bardzo czula na dotyk nawet lekko jezykiem jak przejade, troche ogladalam zeby i wydaje mi sie ze ta porcelanowa lekko sie rusza. Czy to normalne skoro dentysta tak zdiagnozowal i odrazu wypelnil braki.

Po urazie takie odczucia mogą się utrzymywać. Zalecam jednak poszerzyć diagnostykę o tomografię komputerową aby ocenić korzenie i kość w 3D ponieważ na zdjęciach 2D nie widać wszystkiego.