Dlaczego mam wrażenie że zemdleję mając 18 lat?

Witam, mam 18 lat. Mój problem polega na tym że czasem bywa tak że czuje że zaraz zemdleje ale nigdy nie zemdlałem. Dzieje się tak najczęściej wieczorem albo gdy jestem w kościele. W codziennym funkcjonowaniu odczuwam dyskomfort którego nie potrafię opisać. Po prostu mam czarne myśli i gdy coś mnie zaboli od razu wmawiam sobie poważne choroby. Niekiedy pobolewa mnie głowa najczęściej pod koniec dnia lub wieczorem, nie jest to silny ból i po lekach przeciwbólowych ustępuję. Gdy chodzę w pracy cały czas towarzyszy mi jakiś lęk którego nie potrafię opisać. Nie mogę przestać myśleć że jestem na coś chory. Czasami skacze mi tętno bez większej przyczyny i gdy się zdenerwuje bardzo w dzień to dzień później lub tego samego dnia odczuwam skutki w postaci bólu głowy albo słabości i te uczucie że zaraz zemdleje. Dodam też że jestem dość nerwowym człowiekiem. Często potrafię się nieźle zdenerwować. Od dziecka dużo się stresowałem i w tamtym roku tego stresu było bardzo dużo. Zawsze często chorowałem na grypy miałem gorączkę i anginę gardła. W tym roku nie choruję na to wcale tylko mam takie objawy jakie opisałem. Robiłem badania krwi wszystko było w normie, echo serca również w normie badanie dna oka, USG brzucha, EKG, prześwietlenie klatki piersiowej, te wszystkie badania miałem w szpitalu i wszystko w normie. Co to może być?

To może być nerwica lękowa. Jest to choroba przewlekła, która czasem daje się mocno we znaki utrudniając funkcjonowanie, mimo braku zaburzeń funkcji organizmu. Warto poddać się opiece psychiatry, który postawi ostateczną diagnozę i włączy leczenie.