Dlaczego mam wysypkę na skórze?

Dzień dobry. Mam problem z dziwną wysypką na skórze. Są to albo malutkie krostki skupione koło siebie, albo większy bąbel jak po ugryzieniu komara. Często robi się to coś pod znamieniem skórnym i wypycha tak podnosi je do góry Zmiany pojawia się one symetryczne na zewnętrznych częściach rąk i nóg. Na tułowiu praktycznie nie występują. Pomaga tylko maść sterydowa teraz używam Elocom, czasem znika to po jednym posmarowaniu. Jeden lekarz dermatolog stwierdził że to nie jest nic dermatologicznego, a drugi że to łuszczyca. Mam to już dwa lata i nigdy te zmiany się nie łuszczyły. Nie swędzi to zbyt mocno, przez większość dnia nie odczuwam swędzenia. Ale jeżeli nie zastosuję maści sterydowej to zmiany przybywa. Po posmarowaniu 2 lub 3 razy przez około 10 dni mam spokój a potem od nowa. I zmiany często pojawiają się w tych samych dokładnie miejscach /np pod tymi samymi znamionami/ A po jakimś czasie przestają się tam pojawiać. I znajdują sobie inne miejsce. Moje drugie pytanie jest takie czy stosowanie przez dwa lata maści ze sterydami może powodować tycie. Przez rok przytyłam 10 kg pomimo nie używania cukru, i ogólnie zdrowego odżywania. Proszę o jakiekolwiek sugestie bo nie wiem już co robić.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.