Dlaczego mam uporczywy świąd skóry?

Swędzenie całego ciała od długiego czasu Witam, od jakiegoś czasu, to będzie, październik/listopad 2019 zmagam się z ciągłym nie ustającym swędzeniem. Mam 18 lat, swędzą mnie plecy (w okolicach łopatek), klatka piersiowa, brzuch, pachwiny, nogi, stopy oraz dłonie. Byłem już u 4 dermatologów, każdy przepisuje maści sterydowe, oraz tabletki (clatra, telfexo). Wszyscy lekarze, wykluczyli świerzb. Smaruję maściami, biorę tabletki, jednak świąd nie ustępuje. Kiedy biorę kąpiel w wodzie (bez różnicy czy ciepła czy zimna), swędzenie znika, ale tylko na czas kąpieli, a następnie znowu się pojawia. Problem w moim przypadku jest poważny, ponieważ za dnia nie mogę się skupić, a w nocy spać. Dodatkowo na rękach pojawiły się swędzące "wodne" krostki, które swędzą, oraz pęknięcia, na dłonie stosuję leki Dexeryl, Mediderm. Dermatolog twierdzi, że to od płynów dezynfekujących, jednak ja takich nie stosowałem. Wszystkie kosmetyki zmieniłem na hipoalergiczne typu Biały Jeleń.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl