Dlaczego męczę się z bólem w stawach skokowych?

Witam, od kilku lat męczę się z bólem w stawach skokowych, mam nadwagę oraz płaskostopie. Wykonuję pracę stojąca, po kilku godzinach stania odczuwam wyraźny dyskomfort w stopach, są one zesztywniałe, gdy wrócę do somu i się położe to rano nie mogę wstać, musi minąć kilka godzin nim będę w stanie swobodnie chodzić. Miałem przeprowadzane badania usg oraz rentgen które nic nie wykazały. Moje zapytanie brzmi, czym jest to spowodowane? Czy zrzucenie zbędnej wagi jest jedynym rozwiązaniem? Chciałbym się wyleczyć, a nie tylko zminimalizować objawy. Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Powinien Pan pozbyć się nadwagi, żeby stawy skokowe były mniej obciążone. Poza tym powinien się Pan zgłosić do ortopedy w celu leczenia płaskostopia. Być może konieczne będzie zastosowanie wkładek ortopedycznych do butów. Pozdrawiam!