Dlaczego mięśnie bolą przy depresji?

Witam :) Mam 19 lat i od 2 lat borykam się z depresją oraz nerwicą i fobią społeczną. Było u mnie potrzebne leczenie psychiatryczne w szpitalu, a później leczenie u lekarza psychiatry oraz psychologa. Miesiąc temu dostałam ataku drgawek, oraz "zadrętwiał" mi język nie mogłam nic mówić, udałam się do szpitala gdzie spędziłam 1 dzień podano mi relanium, a przepisali afobam doraźnie. Mam słabe wyniki krwi, i moje pytanie jest dlaczego boją mnie mięśnie nóg i rąk ?

Mogą być to somatyczne objawy nerwicy lub efekt chronicznego napięcia. Dodatkowo słabe wyniki krwi mogą powodować tego typu trudności i trzeba im zaradzić podając niezbędne mikroelementy itd (po uprzedniej konsultacji z lekarzem). Pozdrawiam

Witam, jeżeli jest Pani pod stałą opieką lekarza proszę się z nim skonsultować.W związku z tym że ma bezpośredni dostęp do informacji o Pani zdrowiu najlepiej oceni sytuację. Bóle mięśni, bóle przewlekłe mogą być powiązane z depresją lub chorobami somatycznymi. Niektóre struktury mózgu odpowiedzialne za regulację nastroju biorą także udział w przetwarzaniu impulsów bólowych. Pozdrawiam serdecznie