Wędrujący ból mięśni u 26-latki

Witam. Moim problemem jest wędrujący ból mięśni. Np. mięsień udowy boli mnie przy dotykaniu 2 dni następnie mija i boli mnie triceps. Mięśnie bolą tylko przy dotykaniu/nacisku na nie. Posiadam też nerwicę lękową, bóle pojawiły się od kiedy zaczęłam przechodzić przez silnie stresujące sytuacje. Czy te bóle w takim przypadku można wiązać z nerwicą? Dodam też, że biorę leki psychotropowe i czy te bóle mogą też być skutkami ubocznymi leków?

Witam,
Bóle, czy inne dolegliwości zdrowotne, które pojawiają się bez konkretnej medycznej przyczyny, mogą być powiązane ze stresem. Może to być sposób, w jaki organizm reaguje na pojawiające się napięcie psychiczne. Jeżeli bóle się powtarzają, warto najpierw wykluczyć różne przyczyny biologiczne tych dolegliwości. W związku z tym, zachęcałbym Panią do konsultacji z internistą, lub odpowiednim lekarzem, w celu wykluczenia innego, niż psychiczne, podłoża opisywanych przez Panią dolegliwości. Jeśli wyniki będą negatywne, możliwe, że rekomendowana byłaby pomoc psychologiczna.
Pozdrawiam serdecznie,
Mikołaj Górny

Myślę,że są to objawy psychosomatyczne. Serdecznie namawiam do podjęcia PSYCHOterapii (farmakoterapia jedynie oddziałuje na objawy i stabilizuje organizm, ale nie pomaga w pozbyciu się przyczyn problemu lękowego). Pozdrawiam