Dlaczego mój paznokieć żółknie?

Witam, około 2 miesięcy temu doznałam urazu w postaci zerwania paznokcia. Odrosl już trochę nowy paznokieć z tym, że na samym końcu jest żółty, mam wrażenie, że cały czas idzie te żółknięcie dalej aż do podstawy. Czy jest czym się martwić ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

żółte przebarwienia na paznokciu w fazie jest gojenia to normalny efekt uboczny spowodowany przebytym urazem. Płytka paznokcia przybiera żółty kolor w momencie, gdy jest popękana. Dla pewności może się Pani udać do podologa lub dermatologa, który rozwieje wszystkie wątpliwości.

W innych przypadkach żółte paznokcie mogą oznaczać ich grzybicę. Najczęściej dotyka ona palce u stóp z powodu narażeniu tej części ciała na namnażanie drobnoustrojów (szczególnie przy nadpotliwości stóp). Do leczenia tego schorzenia zaliczamy stosowanie odpowiednich maści i lakierów.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym opisywanego przez Panią problemu:

https://uroda.abczdrowie.pl/zolte-paznokcie-u-stop-zobacz-na-co-moga-wskazywac-wideo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.