Dlaczego mój syn odmawia stałego jedzenia?

Chłopiec 15 miesiecy, żywiony wyłącznie piersią - odmawia jakiegokolwiek stałego jedzenia. Zdarza się, że possie coś do jedzenia np. rodzynkę ale ją wypluwa. Na łyżeczkę reaguje odsuwaniem głowy, nawet gdy uda się mu wcisnąć jedzenie do ust zaraz je wypluwa i płacze. Dziecko jest w dolnej siatce centylowej.

Dziecko w tym wieku musi jeść już pokarmy stałe, co najmniej od 6miesiąca życia. Trzeba konsekwentnie podawać dziecku jedzenie, dieta musi zawierać mięso, warzywa i owoce - mleko stanowi podstawę karmienia do maksymalnie 6mż. proponuję dziecku zrobić morfologię