Dlaczego moja miesiączka jest skąpa?

Witam, od około 10 dni nie mam miesiączki, jedynie przez kilka dni pojawiała się skąpa wydzielina w kolorze czerwono-brazowym. Ostatnio miesiąc temu z chłopakiem jedynie uprawialiśmy petting, zrobiłam 4 testy ciążowe i wszystkie negatywne. Czy te skąpe dni mogły być moja miesiączka? Dodam, że mam podwyższoną prolaktynę oraz przechodziłam covida w zeszłym miesiącu. Przez wszystkie dni odczuwam ten specyficzny ból brzucha przy miesiączce

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zbyt wysoka prolaktyna może powodować zaburzenia miesiączkowaniabrak okresu lub zmianę charakteru miesiączkowania. Niewykluczone więc, że to właśnie nadmiar prolaktyny w organizmie sprawił, że zamiast okresu miała Pani jedynie plamienia.

Cztery testy ciążowe wykonane miesiąc po zbliżeniu z pewnością wykluczają ciążę i przyczyny należy szukać gdzie indziej. Naszym zdaniem warto skłonić się w kierunku hiperprolaktynemii, która powinna być leczona. Jeśli tak nie jest, proszę udać się do ginekologa w celu wdrożenia leczenia.

Podobne pytania wraz z udzielonymi odpowiedziami znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-hiperprolaktynemia-ma-wplyw-na-skape-miesiaczki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-miesiaczki-bol-piersi-i-podwyzszona-prolaktyna, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-od-2-5-miesiaca-i-podwyzszona-prolaktyna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.