Dlaczego moja miesiączka spóźnia się pomimo odczuwalnych objawów?

Witam mam zapytanie bo zaczęłam być zaniepokojona ,kolejny raz spóźnia mi się miesiączka (nie jestem w ciąży)czuje bóle w podbrzuszu jak bym w tym momencie miała okres ,biegam do łazienki bo czuję że mnie ''zalało'' a nie ma nic...czy to ma związek z zwężona szyjka macicy dowiedziałem się że mam po nie udanej próbie założenia wkładki domacicznej i chciałam dodać że w ostatnim czasie przytyłam i mam spadek libido E.39 lat

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

problemy z miesiączkowaniem mogą mieć związek ze zwężoną szyjką macicy. Zwężenie lub zrośnięcie szyjki macicy może zablokować przepływ krwi miesiączkowej – stąd brak okresu pomimo odczuwanych objawów. Taka sytuacja może powodować zarówno dolegliwości bólowe, jak i zwiększa ryzyko zakażenia oraz rozwoju endometriozy.

Proszę więc udać się do ginekologa i rozpocząć diagnostykę w tym kierunku. Pomocne może być wykonanie rezonansu magnetycznego miednicy mniejszej oraz USG przezpochwowego. O dalszym postępowaniu zadecyduje lekarz.

Brak okresu może mieć również inne przyczyny, które najlepiej wykluczyć przy pomocy badania ginekologicznego.

Inne pytanie o zwężenie szyjki macicy umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zwezenie-szyjki-macicy-a-prawdopodobienstwo-zaplodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.