Dlaczego moja partnerka pije i już mnie nie kocha?

co robić gdy moja partnerka pije i powiedziała mi że juz mnie nie kocha?Nasz związek trwa 7 miesięcy ,terapia jej nic nie pomogła.Kocham ją i brak już mi sił.widzi tylko moje wady (jestem uzależniony od narkotyków i jestem na programie metadonowym)

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu myślę przede wszystkim o bezpieczeństwie w kontekście Pana uzależnienia od narkotyków. Stres wynikający z sytuacji uczuciowej w Pana związku oraz nadużywanie alkoholu przez Pana partnerkę to wystarczająco silne wyzwalacze dla Pana. Istnieje duże ryzyko, że przerwie Pan swoją terapię i "wróci do narkotyków". Nie wiem co oznacza w Pana opisie, że terapia nie pomogła Pana partnerce. Najlepszy program terapeutyczny nie będzie skuteczny bez zaangażowania osoby uczestniczącej w nim. Pana koncentracja na zachowaniach partnerki może spowodować, że straci Pan siebie z pola widzenia a wtedy pojawia się duże ryzyko powrotu do narkotyków (mechanizm uśmierzający ból i cierpienie). Proszę o wspomnianych przeze mnie zagrożeniach porozmawiać ze swoim terapeutą. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/