Dlaczego moje podbrzusze tak wygląda?

Witam, mam zagwozdkę czy normalne jest to że podbrzusze poniżej pępka jest zaokrąglone jak leżę a jak wstanę jest normalne? Wcześniej nie zwracałam na to uwagi, i zazwyczaj po menstruacji przez parę poranków bo tylko rano tak bywa że mam lekkie bóle podbrzusza które przechodzą po wzięciu ibupromu. Nie jestem w ciąży.
KOBIETA, 24 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zaobserwowana przez Panią sytuacja jest raczej normalna. Zauważalne różnice w kształcie brzucha w zależności od pozycji ciała są wynikiem wpływu grawitacji na tkankę tłuszczową, a opisany przez Panią ból może być związany z menstruacją.

Jeśli nie towarzyszą temu żadne dolegliwości, to nie ma powodu do niepokoju. Tkanka tłuszczowa może reagować na zmiany pozycji ciała, co może wpływać na wygląd brzucha.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-u-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.