Z czego mogą wynikać takie bóle podbrzusza?

Dzień dobry. Mam 37 lat, jestem po dwoch porodach. Pierwszy cc 10 lat temu, drugi sn 7 lat temu. Od kilku lat odczuwam bóle podbrzusza ,po prawej stronie,które promieniuja do prawego uda ( od wewnątrz i przodu). Czasem boli mnie w okolicy prawej nerki oraz lędźwi. Ból pojawią się podczas menstruacji, w okolicach owulacji, ale takze w innych dniach cyklu. Miesiączki są obfite, że skrzepami. W okolicy Miesiączki oraz owulacja pojawią się ból przy pełnym pęcherzu oraz przed wypróżnianiem. Cykle są krótsze niż przez wystąpieniem tych objawów. Oprócz tego.maam stany lękowe, depresyjne. Co to może być? Pozdrwiam
KOBIETA, 37 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią dolegliwości związane z bólem w obrębie podbrzusza mogą mieć podłoże w różnych przyczynach i bez odpowiednich badań ciężko postawić jednoznaczną diagnozę. Zalecamy więc, aby udała się Pani do ginekologa, który będzie w stanie przeprowadzić wymagane badania. Warto wykonać USG ginekologiczne i między innymi na jego podstawie zaplanować dalsze postępowanie.

Problem może wynikać np. z endometriozy, zespołu jelita drażliwego, kamieni nerkowych, czy torbieli na jajnikach. Proszę się jednak nie niepokoić, ponieważ są to jedynie przykładowe schorzenia, które powinno się w pierwszej kolejności wykluczyć.

Co do stanów depresyjnych i lękowych, zalecamy udanie się do psychologa, który będzie w stanie pomóc.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.