Z czego mogą wynikać takie bóle w podbrzuszu?
Witam, Od 2 miesięcy męczą mnie bóle w podbrzuszu, parcia na pęcherz, czasami mdłości i pieczenie w okolicach warg sromowych. Byłam na kilku wizytach u lekarza ginekologa i urologa. Po wyleczeniu infekcji intymnej i zapalenia dróg moczowych lekarze nie stwierdzają żadnych nieprawidłowości jednak objawy nie ustąpiły. Miałam robione badania ogólne krwi, badanie usg jamy brzusznej, a także badanie moczu - w żadnych z powyższych nie wyszły niepokojące wyniki, jedynie przy usg wyszło wzmożone zagazowanie prawej strony jelita grubego. Prosze o poradę i pomoc.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
opisane przez Panią objawy bólu podbrzusza, parcia na pęcherz, mdłości oraz pieczenia w okolicach warg sromowych mogą świadczyć o wielu dolegliwościach. Często występują one na przykład przy zapaleniu robaczkowym, zespole jelita drażliwego.
Pani objawy są charakterystyczne również dla kamicy nerkowej. Występuje przy tym kolka nerkowa spowodowana zablokowaniem odpływu moczu z nerki. Ból ten może promieniować w okolice warg sromowych. Innymi symptomami kamicy nerkowej są nudności i wymioty oraz występuje silne parcie na pęcherz połączone z bólem i kłopotami z oddawaniem moczu.