Z czego może wynikać ten ból jąder i moszny?
Dzień dobry Zwracam się z prośbą o znalezienie przyczyny bólu, problemu zdrowotnego. Mianowicie chodzi o ból który występuje w okolicach jąder, moszny przy siedzeniu i leżeniu. Miałem robione usg jąder i badanie perrectum które nie wykazało nic niepokojącego. Pozostało mi jeszcze do zrobienie badanie PSA zlecone przez urologa. Ból występuje od około 4 lat czasem zanika na około 3 miesiące po czym wraca na 3,4 miesiące i tak w kółko. Ból czasem występuje cały dzień, a czasami pare godzin szczególnie intensyfikuje się na koniec dnia i przy pełnym pęcherzu. W momencie gdy chodze bądź stoje bólu nie odczuwam.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT 12 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
opisane przez Pana objawy mogą być objawem wielu stanów chorobowych, do których należą w szczególności: zapalenie jąder, zapalenie najądrza, kamica nerkowa, problemy z prostatą, czy przepuklina pachwinowa.
Na obecny moment powinien Pan wykonać badanie PSA zlecone przez lekarza. Pozwoli ono wykluczyć problem z ewentualnym przerostem prostaty i skieruje dalszą diagnostykę na odpowiednie tory.
Nie wspomniał Pan daty wykonania poprzednich badań, jeżeli były one robione dawno temu, a ból utrzymuje się już ponad 4 lata, warto je będzie powtórzyć.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/badanie-psa