Dlaczego moje serce nierówno bije w wieku 29 lat?

Mam pewnie problem. Od jakiegoś czasu słyszę bicie swojego serca i mam wrażenie że bije oni nie równo. Jeżeli chodzi o puls jest on spoczynkowy między 70 85. Strasznie denerwuje mnie to uczucie że ciągle słyszę to bijące serce i przez to popadam chyba w paranoję. Nie mogę się na niczym skupić najgorzej jest przed snem. Jeżeli chodzi o ciśnienie też jest w normie. Jednak ciągle niepokoi mnie to że mam uczucie że nie równo bije mi to serce. Pytanie czy tętno było by wtedy w normie?. Biorę pod uwagę nerwicę. Coś o mnie mam 30 lat od paru lat bardzo się zapuściłem normalnie ważyłem 80 kg przy 185 cm teraz ważę około 98 . Przestałem też od lat uprawiać sport. Nie ukrywam że jestem nerwusem. Bardzo dużo czasu spędzam przed laptopem. Proszę o radę pozdrawiam.

Witam,

wskazana jest konsultacja kardiologiczna - szczegółowa diagnostyka oraz proszę rozważyć pomoc dla siebie w formie psychoterapii poznawczo - behawioralnej, jak i zdrowy styl życia; dieta, relaks, aktywność fizyczna.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś