Dlaczego moje serce nie bije miarowo przez cały czas?

Witam serdecznie. Pisze do Państwa o moim problemie . Otóż , od kilku lat miewam przyspieszone a także bardzo wolne bicie serca , kilka razy dziennie w spoczynku serce galopuje jak by miało z klatki piersiowej wyskoczyć w tym momencie nie mogę złapać powietrza i się duszę to jest dziwne uczucie gdy serce zaczyna skakać duszność brak powietrza i przechodzi do brzucha uczucie ciepła i jednocześnie ucisk . To jest trudne do opisania ale może którym z lekarzy będzie wiedział o co chodzi . Rok temu zdiagnozowano u mnie lekką arytmię ale nie dostałam żadnych leków . Boje się o siebie .. Czy może mi ktoś pomóc . Dziękuję .
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Witam,

za nim wypowie się lekarz moim zdaniem wymagana jest wizyta stacjonarna u lekarza rodzinnego celem wykonania diagnostyki EKG spoczynkowe, badanie fizykalne oraz diagnostyka laboratoryjna z krwi. Lekarz oceni o dalszym postępowaniu czy wymagana Pani wizyty i diagnostyki w poradni kardiologicznej.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego moje serce bije czasem bardzo szybko?

Dzień dobry .Mam problem z sercem męczę się kiedy chodzę po schodach , często serce bije mi nie równo .Podczas operacji kciuka na sali wybudzeń miałam puls 230 .Miałam 3 razy robione ekg w różnych miejscach i na rożnym sprzęcie i za każdym razem na ekg wychodzą cechy przerostu lewej komory ,puls mam zawsze ponad 100 czasami 130 jednak na badaniu echa serca nic nie widać i wszystko jest w normie .Kardiolog skierowała mnie na rezonans magnetyczny serca i zaleciła holter..czy mogę prosić o jakąś radę , może sugestie co może mi dolegać ? .Pozdrawiam i dziękuje
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,



podejście kardiologa do opisanych dolegliwościach jest prawidłowe a szczególnie diagnostyka obrazowa. Brak informacji z Pani strony o przyjmowaniu leków na receptę oraz bez recepty?

Nie licząc schorzeń układu krążenia czy choruje Pani na jakieś inne choroby przewlekłe ?

Brak informacji na temat diagnostyki laboratoryjnej z krwi jeśli była wykonana to jakie były wyniki ?

Trudno coś poradzić bez dodatkowych informacji.

Musi Pani poczekać na badanie holter który wykryje ukryte zaburzenia które Pani opisuje.



Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego moje serce czasem bardzo szybko bije?

Od mniej więcej 9 lat (czyli od dzieciństwa, bo teraz mam 20) miewam epizody bardzo szybkiego i intensywnego bicia serca - około 160 uderzeń na minutę. Badałam się u kardiologa, robiłam dwa razy ekg, holter ekg, echo i usłyszałam ze jestem zdrowa. Miewam ataki paniki i stany lękowe (jestem diagnozowana w kierunku zaburzeń psychicznych), ale te szybkie uderzenia serca nie są atakiem paniki bo odczuwam je inaczej. W trakcie ataku nie ma żadnych innych objawów, na codzień zdarza się że kłuje mnie „w żebrach” ale to podobno nerwobóle. Co to może być? Możliwe ze to wynika to z psychiki? Kardiologa mam znów w październiku.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).

Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. Zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty