Dlaczego miewam przyspieszenia serca?

Dzień dobry, Mam 25 lat i ostatnio coś dziwnego dzieje się z moim sercem. Zaczęło się od wypicia energetyka. Bardzo rzadko je pije (parę razy do roku), natomiast ewidentnie źle na niego zareagowałem. Miałem przyspieszone bicie serca i czułem lekkie duszności. Potem przez parę dni nie przyjmowałem kofeiny. Obecnie po wypiciu kawy mam przyspieszone bicie serca, czasami coś na chwilę zaboli. Wygląda to tak jakbym nagle zrobił się o wiele wrażliwszy na kofeinę, mimo iż w przeszłości zdarzało mi się wypić 2-3 kawy jednego dnia i nigdy nic się nie działo. Dodam, że odkąd mi się to zaczęło byłem dwa razy na siłowni i pomimo intensywnych treningów siłowych nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Czy to może być coś poważnego?

Dzień Dobry,

nic nie stoi na przeszkodzie aby udać się na stacjonarną wizytę do lekarza (POZ) rodzinnego lub kardiologa.

Wymagana jest diagnostyka laboratoryjna morfologia, OB, crp, TSH, lipidogram, kreatynina, kwas moczowy, potas, magnez, sód.

Jeśli wyniki będą prawidłowe wskazana dalsza diagnostyka róznież obrazowa.

Aby odpowiedzieć na Pańskie pytanie wymagana jest wizyta stacjonarna wykonanie badania podmiotowego przedmiotowe plus diagnostyka i wtedy można być gotowym do odpowiedzi.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przyczyn takich dolegliwości może być wiele, ale nie zawsze muszą świadczyć o czymś niepokojącym. Każdy, nawet najmniejszy problem zdrowotny należałoby skonsultować z lekarzem internistą.

Aby móc wykluczyć bądź potwierdzić pewne nieprawidłowości warto by na wstępie wykonać pewne badania, jak: pełna morfologia krwi, CRP, określenie poziomu elektrolitów, prób wątrobowych oraz kreatyniny w surowicy krwi, a także echo serca oraz rtg klatki piersiowej.

Taka diagnostyka pozwoli dać odpowiedź na możliwą przyczynę takich dolegliwości ze strony układu krążenia. Istnieje pewne przypuszczenie, że spożyte napoje zawierające kofeinę mogły pośrednio lub bezpośrednio wpłynąć na pracę serca.

Z racji, że trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia, zalecamy wizytę u lekarza internisty lub kardiologa. Specjalista po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu i możliwym leczeniu, aby poprawić komfort życia.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/arytmia

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-rytmu-serca

https://portal.abczdrowie.pl/to-glowne-zagrozenie-w-leczeniu-serca-przebieg-jest-piorunujacy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.