Dlaczego moje stolce są rzadkie i żółte?

Dzień dobry , Dzisiaj odebrałem wyniki : Morfologia wszystkie parametry w normie ; Próby wątrobowe : ALAT 19 maks.40 / aspat 14 maks. 40 / bilurbina 0,6 maks. 1,2/ Gamma GT 27 maks 55 l fosfataza alkaliczna 78 maks. 115 / cholesterol całkowity 160 maks. 190 . Wszystkie parametry w normie . TRÓJGLICERYDY 253 MAKS 150 . Moje objawy to odbarwiony stolec na żółto często rzadki . Lekarz pierwszego kontaktu podejrzewa włóknienie wątroby i dał skierowanie na USG jamy brzusznej . Jednak kolejki są tak duże że USG mam dopiero za 2 miesiące . Czy takie wyniki rzeczywiście mogą świadczyć o tak poważnym stanie ?

Biorąc pod uwagę wysokie stężenie trójglicerydów i opis stolca uważam, że należy rozważyć diagnostykę w kier. zapalenia trzustki. Proszę oznaczyć lipazę i amylazę w surowicy krwi. Niestety przewlekłe zapalenie trzustki jest chorobą podstępną, nierzadko w badaniach laboratoryjnych i obrazowych nie ma żadnych odchyleń od stanu prawidłowego. Mimo wszystko uważam, że powinien Pan uzupełnić diagnostykę o wspomniane parametry.