Dlaczego na badaniu USG widać, że będę miała miesiączkę?

Witam,
mam 28 lat i mam torbiel 8 cm, po ostatnim USG lekarz zadał mi pytanie. Ma pani miesiączkę? Odpowiedziałam, że nie, skończyła się tydzień temu. Odpowiedział, że na USG widać, że mam dostać.
Chciałabym się dowiedzieć, co to znaczy, dlaczego na tym badaniu widać coś takiego. Boję się bardzo, proszę o odpowiedź i dziękuję.

Dzień dobry!

8-centymetrowa torbiel powinna być usunięta drogą laparoskopii, jeśli się nie zmniejszy w kontrolnym
USG po najbliższej miesiączce. Być może lekarz zobaczył grubą warstwę endometrium w USG, co nie jest niepokojącym objawem. Gdyby coś było nie tak, to na pewno by Pani powiedział.

Z poważaniem