Dlaczego na mojej skórze pojawiają się strupy?

Witam, od dwóch miesięcy borykam się z pewną chorobą skóry, mianowicie : na początku skóra (a raczej plama na skórze przy ustach ok 1-1,5cm) była zaczerwieniona i lekko zaczęła się łuszczyć , aktualnie plama się powiększyła i mocno ropieje. Gdy z tej ropy zrobi się wielki strup ,a potem strup zniknie to znowu zaczyna się łuszczyć a potem znowu ropieje i tak w kółko. Przez jakiś czas smarowałem to kremem Tormentalum lecz on tylko zmiękczał skórę. Następnie próbowałem kremu Elidel- gdy go smaruje jest ok, ale gdy przestanę znowu zaczyna się wszystko pojawiać. Za jakiś czas postaram się wybrać do Dermatologa , choć czytając pytania innych nie oczekuje od nich zbyt wiele. Do tego czasu byłbym wdzięczny gdybym mniej więcej dowidział co to może być i na co się przygotować. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl