Dlaczego nadal nie widzę efektów odchudzania?

Witam. Mam 18 lat, ważę 51, przy wzroście 154 cm. Od około 8 miesięcy się odchudzam, ale niestety nie ma efektów i tu moje pytanie dlaczego? Odżywiam się zdrowo, jem 3 posiłki dziennie, piję dużo wody, sporo się ruszam, kilka razy w tygodniu. Jestem wegetarianką, nie jem tłustych rzeczy, od niedawna zaczęłam jeść słodycze, ale tylko raz w tygodniu. Normalny człowiek to już dawno by schudł, czasami mam wrażenie, że to nie ma sensu. Dodam, że mam niedocznność, ale ją leczę.

Witam Panią,
W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna Pani już chudnąć, ale zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym, a stała się Pani zdrowym stylem życia. Powinna Pani stosować się do kilku ważnych zasad, a osiągnie Pani zgrabną i smukłą sylwetkę. Przede wszystkim zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Przy niedoczynności tarczycy nie powinna też Pani jeść niektórych produktów, zachęcam do lektury:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana ułożeniem diety zachęcam do kontaktu drogą mailową:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Przy niedoczynności tarczycy istotne jest dopasowanie kaloryczności diety do tryby życia. Zbyt niska podaż kalorii będzie blokowała utratę masy ciała. Sugeruję wprowadzenie czwartego posiłku.