Dlaczego nadal walczę z trądzikiem?

Witam . Mam 19 lat , walcze z tradzikiem juz od dawna , mleka nie pije i skura troche sie poprawila , ale i tak dalej wychodza nowe pryszcze , przewaznie pojawiaja sie po bokach twarzy , niekiedy sa z biala wydzielina a niekiedy z zolta ,slodkiego nie jem prawie wogole, gdzie moi koledzy jedza slodkie i mleko bez ograniczen i nic im nie wyskoczy. A ja tylko troche zjem i juz od razu mam jakiegos pryszcza , tak samo alkohol źle na mnie dziala , nawet masla nie jem , a pryszcze sa , dlaczego?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0

Dzień dobry,

Konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Można włączyć leczenie farmakologiczne lub skorzystać z laserowych zabiegów antybakteryjnych. Świetnie sprawdzają się zabiegi laserem Gemini oraz laserowy peeling węglowy (laser Q-switch). Niszczą bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie nowych zmian. Liczy się kompleksowe działanie a więc ważna jest dieta oraz pielęgnacja domowa odpowiednio dobrana do problemu i typu skóry.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty