Dlaczego nawet mała ilość alkoholu powoduje u mnie bóle żołądka?

Witam. 4 miesiące temu zakończyłam swoją kurację lekiem o nazwie Izotek, która trwała 8 miesięcy. Od dłuższego czasu męczy mnie zgaga po spożyciu większości produktów spożywczych. Nawet mała ilość alkoholu powoduje u mnie bóle żołądka. Czy to jest normalne po takiej terapii ? Czy sytuacja wróci do poprzedniego stanu ? Czy powinnam udać się do jakiegoś specjalisty ?

Nie jest to objaw charakterystyczny dla isotretynoiny. Możliwe, ze doszło u pani do podrażnienia żołądka, refluksu przełykowego itp. Proszę zwrócić się do lekarza poz. Zastosowanie inhibitora pompy protonowej powinno zlikwidować dolegliwości. Co do alkoholu to polecam abstynencję. Organizm człowieka, o dziwo, może bez alkoholu wytrzymać kilkadziesiąt lat bez większych dolegliwości.Nie wymaga to leczenia u specjalisty.