Dlaczego nie czuję poprawy po miesiącu stosowania Nexpram?

Dzień dobry, od końca czerwca biorę Nexpram, nie czuję żeby mi pomagał, mam wrażenie, że mi szkodzi, jestem ciągle zestresowana. Czy jest możliwe to, że mój organizm tak długo przyzwyczaja się do tego leku?

Witam!
Działanie escitalopramu powinno pojawić się po 2-4 tygodniach (zależy od osobniczego metabolizmu). Może zbyt mała jest dawka? Początkowo rzeczywiście odnosimy wrażenie jakby pogorszenia, ale to mija. Należy skontaktować się z lekarzem leczącym i uzgodnić dalszą strategię leczenia. Nie zapominajcie o psychoterapii!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Escitalopram jest lekiem, którego pierwsze działanie pojawia sie już w ciągu pierwszych 10 dni. Pełne działanie powinno pojawić sie w ciągu 3-4 tygodni. Jeśli po miesiącu systematycznego przyjmowania nadal czuje się Pani źle to może należy zmienić dawkę preparatu albo rozważyć zmianę leczenia.