Czy połączenie tych leków będzie dla mnie bezpieczne?

Witam. Mam 24 lata i od półtora miesiąca stosuje lek Nexpram, od niedawna w dawce 20 mg na dobę. Tydzień temu dostałam od neurologa receptę na lek Ralago, który ma mi pomoc wspólnie z propranololem na drżenie samoistne, jednak zauważyłam, ze w ciągu tego tygodnia od stosowania wszystkich 3 leków moje drżenie jest jeszcze silniejsze niż dotychczas. Czy można łączyć ze sobą te leki? Czy to jest efekt uboczny działania nexpramu w tak dużej dawce? Bardzo proszę o pomoc.

Witam! Propranololu nie należy łączyć z Escitalopramem (Nexpram)! Natomiast jednoczesne przyjmowanie Nexpramu i Ralago jest dopuszczalne. Może neurolog nie wiedział, że przyjmuje Pani Nexpram. Osobiście odstawiłbym Propranolol, a najlepiej proszę poinformować lekarza leczącego. Powodzenia W. Łuczkowski.