Czy to połączenie leków jest bezpieczne dla mamy?

Clopidogrel 75mg mozna łączyć z Parogen 20mg. Problemy z sercem i chorobą nerwicową, Życie ma różne scenariusze. Boje się o swoją Mamę z powodu łączenia tych 2 leków.

Witam! Wymienionych przez Panią leków nie powinno się stosować jednocześnie! Takie postępowanie może spowodować krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Jeżeli ktoś się uprze co do takiego leczenia, to należy osłonowo zastosować inhibitory pompy protonowej, ale czy warto narażać na krwawienia? Pozdrawiam W. Łuczkowski.