Czy bezpieczne będzie stosowanie tych leków razem?

Witam, od prawie miesiąca stosuje Citalopram (mam problemy nerwicowe, zwłaszcza przy silnym stresie i czasem lekkie lęki). Została mi również przepisana hydroksyzyna w tabletkach, abym mógł ja brać w bardzo stresujących sytuacjach. Na ulotce Hydroksyzyny jest informacja, że lek wchodzi w nieprawidłowe interakcje z citalopramem. Bezpieczne jest więc stosowanie tych leków jednocześnie?

Witam! To chyba jakaś pomyłka - Hydroksyzyna jest ataraktykiem i nie wchodzi w niebezpieczne reakcje ani z citalopramem, ani z escitaloprwmem i można te leki przyjmować jednocześnie. Nie zaleca się podawania wyżej wymienionych leków z benzodiazepinami (reakcje są możliwe). Powodzenia W. Łuczkowski.