Dlaczego nie ma poprawy po stosowaniu Seronil?

Witam leczę się na nerwicę lękową biorę seronil 10 mg od grudnia i nie czuję żadnej poprawy brałam go już kilka razy w życiu i zawsze po miesiącu wszystkie lęku ustawały czy organizm się przyzwyczaił i lek już nie zadziała ?

Farmakoterapia bywa niewystarczająca, częściej działa doraźnie ale nie długoterminowo. Znaczy to, że nawroty choroby są bardzo prawdopodobne i w czasie również mogą się nasilać. Proszę rozważyć włączenie terapii psychologicznej w proces leczenia. Udana interwencja pozwala na całkowitą niezależność funkcjonowania, także niezależność od konieczności stosowania leków przejściowo. Za najbardziej skuteczne formy pomocy uważam pracę terapeutyczną z ewentualnym zastosowaniem farmakoterapii. Serdecznie pozdrawiam.

Witam Panią
Zażywanie leków u różnych osób może dawać zupełnie
inne rezultaty.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia.
Nie rozwiązują jednak Pani problemów.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę lękową,
należy poznać jej naturę, dotrzeć do źródła problemu,
a zwłaszcza Pani lęków, i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która jest najskuteczniejszą metodą leczenia nerwicy lękowej
i jej konsekwencji.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl