Dlaczego nastąpił nawrót mimo leczenia farmakologicznego?

Witam. Leczę się na nerwice 5lat. Ostatnio mialam dużo stresów... Od kilku tygodni mam natretne mysli typu że jestem gdzie indziej że ja to nie ja -logicznie wiem gdzie jestem ale te mysli są straszne Kiedy mysli ustąpią? Dlaczego nastąpił nawrót mimo leczenia farmagolicznego?

Witam Panią,

Napisała Pani: „Leczę się na nerwicę 5lat.”

Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe leczy Pani

tylko farmakologicznie.

Jeżeli leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,

należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.

Powinna Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,

bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych

i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,

czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,

że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.

Dlatego zaburzenia lękowe leczy Pani już tyle lat.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, należy dotrzeć

do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska

Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/