Jak skutecznie leczyć depresję u 28-latka?

Witam od 8 lat lecze sie na depresje , mysli natretne lęki , brałem citalopram ,escitalopram,setraline,paroksetyne,fluoksetyne,wenlafaksyne,duloksetyne,minlacipran,welbutrin,moklobemid,mitrazapine,problem,w tym ze leki albo nie dzialaja albo dzialaja tak slabo ze tylko spie do poludnia , mam objawy silne somatyczne i jak mam pracowac dostaje depresyjnych epizodow bylem w szpitalu w niemczech 15 razy czyli 2 lata i nic nie pomoglo , pustka w glowie brak mysli problemy z koncetracja i zapamietywaniem demotywacja do czegokolwiek ciagle zmeczenie mimo snu 13 godzin mialem wszystkie badania na glowe i wszystko jest ok wychodzi na to ze depresja spowodowala takie zaburzenia ale jak zrobic to zeby lek dzialal tak jak kiedys escitalopram i wszystko zniklo co mozna jeszcze sprobowac ? dziekuje za odpowiedź

Witam Pana,
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe i zaburzenia
depresyjne
leczy Pan tylko farmakologicznie.
Jeżeli 8-letnie leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,
należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinien Pan wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą depresji ani zaburzeń
lękowych i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym
lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję i zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych i depresji oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Panu:)

Nie napisał Pan, jaki styl życia Pan prowadzi na co dzień, a to ma fundamentalne znaczenie.

Zachęcam Pana do rozważenia psychoterapii.

Z życzeniami dla Pana powodzenia,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605