Jak skutecznie leczyć depresję 39-latka?

Witam, Od 15 lat choruje na depresje z napadami lekowymi ( tak przynajmniej zostalem zdiagnozowany na poczatku i nikt tego nie podwazyl). Przez 12 lat leczylem sie u jednego psychiatry. Lecz nagle znikl i niestety nie wiem co sie stalo. Z epizodami bylo roznie raz trudniejsze, dluzsze , raz lekkie , krotkie. Ale jakos sobie radzilem z pomoca lekarzy. Przez caly czas biorac dwa leki Triticco i Setaloft. Tritico byl zwiekszany lub zmniejszany zaleznie od mojego poziomu snu. Setalofot byl tylko zwiekszany ale bardzo zadko bo w sumie wytrzymalem na nim przez prawie 15 lat bez tych ostatnich 7 miesiecy, ktore teraz ciagna sie jakby trwaly juz lata i mecza strasznie. Musialem zmienic setaloft, lekarza i teraz bardzo ciezko poradzic mi sobie z tym epizodem. Pierwsze trzy miesiace zejscie z setaloftu i przejscie na escitil 10 mg potem 20 mg co niestety nie pomoglo i teraz od 4 miesiecy Effectin najpierw 75 mg ateraz 150 mg, na 150 mg jestem od 7 tyg, po okolo 3 tygodniach byla poprawa i juz myslalem ze witam sie z gaska , lecz nagle teraz czuje ze wszystko znow wraca , poranki ciezkie mega duzo mysli w glowie o tym co sie ze mna dzieje oraz lek uogolniony w zasadzie nie jestem w stanie okreslic czego sie boje, do tego te rozne mysli przez polowe dnia dopiero wieczor daje troche odsapnac od myslenia i od leku. Jestem juz mega zmeczony tym wszystkim , nigdy nie trwalo to tyle czasu 7 miesiecy to bardzo dlugo w porownaniu do porzednich epizodow schudlem juz 17 kg, nie mam poprostu juz sily walczyc ale nie poddaje sie. W dodatku czytaja ksiezke dr nerwica zauwazylem ze duzo obbjawow pasuje do moich objawow. Aczkolwiek pojawil sie dziwny symptop zatykania uszu bardzo uciazliwy. Bardzo prosze o jakas porade co robie nie tak, ze nie jestem stanie sobie poradzic. Czaly czas jestem w terapii, ktora duzo mi pomaga wmomentach kryzysowych stosuje oddychanie , zmianne mysli , ruch spacer jazda na rowerze , skupiam sie na sobie mimo wszystko choroba nadal nie daje mi spokoju. Bardzo prosze o jakas porade co ja robie zle , co moge zrobic co powieniem zmienic, Blagam o jakos rade co jeszcze moge zrobic
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 8 miesięcy temu

Witam Pana,

Napisał Pan: „Od 15 lat choruje na depresję z napadami lekowymi’’

Jeżeli wieloletnie leczenie nie przynosi pożądanych efektów, należy pomyśleć

o zmianie metody leczenia.

Powinien Pan wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym, bowiem

środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń depresyjno- nerwicowych

i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,

czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,

że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.

Dlatego zaburzenia depresyjno - lękowe leczy Pan już kilkanaście lat.

Żeby skutecznie Panu pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły do opisanych

zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiednio dopasowanej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń depresyjno-lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska

Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/