Jak leczyć nerwicę lękową u 19-latka?

WItam Jeszczeraz przychodze do panstwa bo juz nie daje naprawde rady ze soba chialem przedstawic wszystko od początku at mam 19 Choruje na nerwice lekową lub depresije sam nie jestem pewien co to dokaldnie jest Dzieją sie cuda zaczelo sie od tego ze poszedlem za chrzestnego do kosciola w kosciele robilo mi sie bardzo duszno tzreslem sie bardzo nie wiedzialem co mi jest panikowalem potem jakos przeszlo mi to za 3 dni o godzinbie 1 nad ranem obudzilem sie wstalem nie wiedzialem co sie ze mna dzieje czulem jak gardlo mi puchnie i wgl pojechalem do mamy siedzialem na schodach balem sie ze zwariuje pocilem sie bardzo goraco bylo noi dobra usnalem jakos minelo 2/3/4 meisiace mialem nerwice ale lekka leczylem sie ziolami z apteki pomagalo ale od tamtej pory jak ziola bralem bylo coraz gorzej i gorzej potem poszedlem do lekarza dala mi jakies leki i od tej pory jak 1 raz przez lekarza dostalem leki to pogarszalo sie to wszsytko minelo pare meisiecy to jest wlasnie teraz dzis godzina 03:07 nie moge spac nie spie 2 noce juz praktycznie tzn spie w dzien w nocy nie boje sie zasnac nie wiem co sie dzieje bylem u psychiatry w szpitalu psychiatrycznym dala mi leki takie jak Pernazinum/Propranolol wzf/ Bellergot po tych te leki bralem 3 rano 3 wieczorem, wzialem rano i wieczoram na 2 dzien wstalem nie panowalem nad soba wzialem szkklo pociąlem sie i odlozylem te leki nie biore nic juz z tydzien 2 dzieja sie cuda Pusto w glowie dziwnie przed oczami boje sie leków wziąc takich jak Tranxene Mam mysli ze jak tego leka wezme zrobi sie fajnie i zaraz ze cos sie stanie bede nie wladny ze nic nikt mi nie pomoze ze zaraz zwariuje nie moge w miejscu ustac kompletnie nie panikuje nad soba i tym co robie tzn wiem co robie ale nie jestem w 100% swiadomy tego wszystkiego Nie wiem jak mam sobie z tym wszystkim radzic wspomne jeszcze ze ten lek Tranxene 5mg nie byl przepisany przez lekarza nigdy go nie bralem bral go tata podobne sprawy mial tez nerwice plakal i wgl przyszedlem do was o pomoc dokladnie zapytac sie czy jak wezme ten Tranxene 5mg czy mi sie nic nie stanie i bd normalnie funkcjonowal? boje sie naprawde Prosze o odpowiedz jak najszybciej dziekuje Bardzo Pozdrawiam..

Witam,

zalecana jest szczegółowa diagnostyka diagnostyka i ukierunkowane leczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ), wskazana jest psychoterapia - polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, pozwala na dotarcie do przyczyny i skutecznie leczy objawy. Z pomocą specjalisty łatwiej będzie sobie poradzić z problem, farmakoterapię ustala lekarz psychiatra indywidualnie dla każdego pacjenta.

Pozdrawiam serdecznie