Witam Pana,
równolegle z farmakoterapią wskazana jest psychoterapia.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś
Szanowny Panie,
Przypadłość, o której Pan pisze kwalifikuje się by być pod stałą opieką specjalisty. Aby poprawić swój komfort życia powinno się przyjmować przepisaną farmakoterapię oraz uczestniczyć w psychoterapii, a nawet w terapii grupowej.
Nerwica lękowa choroba, w której występują zaburzenia emocjonalne z towarzyszącymi objawami somatycznymi. Jest to stan przewlekły z okresowymi momentami poprawy.
Do głównych objawów tego zaburzenia należą między innymi: zmęczenie, ból głowy, brzucha, nerwowość, problemy z oddychaniem, bezsenność oraz zawroty głowy.
Powszechny lęk przed ludźmi, różnymi miejscami, czy czynnościami może wynikać z niedoboru witamin z grupy B, magnezu oraz z niewłaściwej gospodarki glukozą.
Problemy emocjonalne z dzieciństwa oraz przeżyta trauma może skutkować nasileniem się nerwicy lękowej w życiu dorosłym. Przeżywany lęk nie ma konkretnych przyczyn, strach o swoje zdrowie i życie nie pozwala normalnie funkcjonować i zakłóca to życie zarówno osobiste jak i zawodowe.
Proponujemy konsultację z psychologiem oraz lekarzem psychiatrą w celu dobrania odpowiedniej farmakoterapii oraz dostosowanej psychoterapii. Bardzo ważne jest odnalezienie przyczyny tych dolegliwości, aby mogło to zaowocować polepszeniem stanu zdrowia.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/nerwica
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy
https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-nerwica-natrectw
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Drogi Autorze,
bez wątpienia trudności z którymi mierzysz się każdego dnia są niezwykle wymagające i angażują Cię w sposób bardzo silny. Opisujesz je jako złożone i silnie wpływające na Twoje życie. To zrozumiałe, że czujesz tak wiele trudnych emocji. Radzenie sobie w tym wypadku wymaga ogromnej siły oraz zaangażowania. Nie dziwnym jest zatem to, że brakuje Ci energii, aby wykonywać inne czynności takie jak praca czy budowanie relacji. Twój organizm stara się ze wszystkich sił przetrwać każdy dzień, co nie jest proste. Wkładasz ogrom pracy w to przetrwanie. To bardzo, bardzo dużo!
Zastanawiam się co ukrywa się pod pojęciem "leczenia"? Czy jest to psychoterapia czy tylko farmakoterapia? Jeśli obejmuje to tylko i wyłącznie kwestie leków, to aby móc poradzić sobie z tym problemem, należy pomyśleć również nad wsparciem psychologa lub psychoterapeuty. To ważne, aby rozpracować co takiego się działo i dzieje w Twoim życiu, że pojawiają się wszystkie te trudne objawy.
Bardzo dobrze, że widzisz to co się dzieje i starasz się działać najlepiej jak potrafisz. Warto dać sobie pomóc w tym wypadku!
Życzę Ci mnóstwo siły!
Zapraszam na moją stronę - https://www.facebook.com/Anna-Kasprzak-psycholog-i-animator-kultury-110965181347610
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Stosowanie Mozarin przy nerwicy lękowej – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Jak mmożna skutecznie leczyć nerwicę lękową? – odpowiada Mgr Łucja Fitchman
- Jak można skutecznie wyleczyć nerwicę lękową? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Nerwica lękowa i strach przed porodem – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Nerwica lękowa i strach – odpowiada Mgr Małgorzata Kalisz
- Jak leczyć nerwicę lękową u 27-latki? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Jak leczyć nerwicę natręctw? – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Jak jeszcze leczyć nerwicę lękową? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Jak poradzić sobie z silną nerwicą lękową? – odpowiada mgr Agnieszka Sulik
- Jakie leki są skuteczne na nerwicę natręctw? – odpowiada Mgr Bożena Waluś