Dlaczego nie mogę w nocy spać?

Witam. Udałam się do neurologa z objawami takimi jak : Bezsenność w nocy, senność w ciągu dnia. Uporczywy, mocny ból głowy. Drgawki nocne tylko głowy, silny ucisk głowy tuż przed drgawkami, zaburzenia widzenia (zamglone oczy), ból oczu przy patrzeniu w bok. Uczucie dużego ciśnienia w głowie, objawy depresji, ciągle zmęczenie. Czy to możliwe, że torbiel, którą wykryto podczas badania rezonansem magnetycznym powoduje takie objawy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego nie mogę spać w nocy?

Witam serdecznie.  Mój problem polega na tym ze nie mogę spac.Dziwi mnie to ponieważ cały dzień próbuję sobie tak zorganizować, aby jak najwięcej zrobić w domu, na podwórku i po takim intensywnym dniu byłam pewna, że pod koniec dnia padnę jak mucha! A tu kładę się o 23.00 i przewracam się z boku na bok i tak najczęściej  do 5.00 rano i wtedy już nie ma sensu spać... Masakra! Chciałabym żeby ktoś mi pomógł, bo jest takie denerwujące, takie nudne i strasznie męczące. Przecież bez spania długo nie wytrzymam. Co mam zrobić z tym problemem. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziekuje za wszelkie rady i pozdrawiam.
ponad rok temu
Magdalena Mroczek
83 poziom zaufania

Zaburzenia snu mogą mieć wiele przyczyn i trudno jest napisać coś więcej o ich leczeniu bez bardziej dokładnych informacji. Zaburzenia snu mogą wiązać się z zaburzeniami nastroju, z nerwicami i lękami z ogólnym niepokojem oraz ze stresem. Ważne jest zebranie odpowiedniego wywiadu. Od jakiego czasu trwają zaburzenia? Czy są związane ze stresem lub obniżeniem nastroju? Czy występuje praca zmianowa lub nocna?

Zaburzenia snu mogą świadczyć o zaburzeniach nastroju tj. depresja. Pojawia się wtedy tzw. "zespół porannej katastrofy", kiedy to pacjent funkcjonuje lepiej wieczorem niż rano.

Leczenie można zacząć od odpowiedniej higieny snu czyli chodzenia spać o tej samej porze, unikania posiłków przed snem, nie oglądania telewizji w łóżku i nie pracowania w łóżku. Jeśli to nie pomaga, można spróbować przed snem ziołowych naparów uspokajających tj. z melisy czy rumianka.

Niektóre zaburzenia snu są krótkotrwałe i po kilku dniach wszystko wraca do normy. Ważne jest, żeby nie zaburzać rytmu dobowego, nie oglądać telewizji kiedy nie może się zasnąć etc. Trzeba też unikać nieprzespanych nocy, co może wiązać sie potem z zaburzeniami snu przez kilka kolejnych dni.

Przed snem warto się zrelaksować, nie uprawiać intensywnie sportu bezpośrednio przed snem. W niektórych miastach funkcjonują poradnie leczenia zaburzeń snu i tam można się również zgłosić w celu dalszej diagnostyki i terapii.

Trzeba też wziąć od uwagę, że każdy ma indywidualne zapotrzebowanie na sen i jedna osoba może czuć sie wyspana już po 6 godzinach, a inna potrzebuje na przykład 8 godzin.












0

Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Proszę zgłosić się do Poradni Zaburzeń Snu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego nie mogę w nocy spokojnie spać?

Witam, Posiadam problemy ze spaniem od blisko prawie 2 lat. Każda noc kojarzy się z obawą i lękiem o jakość spania, ale też i o to czy zasnę. Ostatnio poziom spania mocno się pogorszył. W ciągu 2 lat miałem okazjonalnie występujące drżenia mięśni oraz mikolonie. Z czasem ustępowało. Ostatnio w nocy mimo krótkiej ilości snu nie czuję się senny, a jedynie zmęczony oraz w pewien sposób pobudzony. W nocy ze stresu często patrzę na telefon licząc ile czasu do spania mi jeszcze pozostało. Przeważnie wybudzam się w nocy. Ostatnio też sen po krótkiej stabilizacji znowu się pogorszył. Nie mam także po ostatnich nieprzespanych nocach apetytu. Nie brałem dotąd żadnych leków na bezsenność. Bardzo się boję, że choruję na sporadyczną bezsenność śmiertelną. Proszę o poradę i z góry bardzo dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Witam Pana,
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej
mają podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe, praca
przy komputerze i wiele innych.
Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować rozwijające
zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do zaburzeń
nerwicowych, stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem
i pomoże Panu uporać się z zaburzeniami snu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty