Dlaczego mam zawroty głowy i senność po stosowaniu kropli Xylometazolin?

Miałam uporczywy katar i zastosowałam krople do nosa xylometazolin i tylko wieczorem dwie krople do kazdej ,,dziurki..okolo godz 20 i na nastepny dzien kolo 11 i przez 3 dni mialam lekkie zawroty glowy,sennosc.To normalne,nie dziwne?.Dodam,ze mam depresje,ale mialam odstawione leki,a przy depresji nie mialam az takiej sennosci i zawrotow glowy w ogole

Witam serdecznie,

Co prawda bardzo rzadko ale jednak xylometazolin powoduje ubocznie przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, bóle głowy, nudności,
senność, drżenia, osłabienie, zmęczenie,
reakcje alergiczne (duszność, obrzęk naczynioruchowy). Stosowanie leku przez okres dłuższy niż zalecany lub stosowanie dużych dawek może doprowadzić do wtórnego, polekowego zapalenia błony śluzowej nosa.
Co z koleji może doprowadzić do uzależnienia.
Pozdrawiam